Program - Hlavay2016

hlavay program 300x214


2016. április 15., péntek


11:45-12:45 Érkezés, regisztráció (Pannon Egyetem, B épület földszint)

13:00-13:45 Megnyitó, plenáris ülés
(Pannon Egyetem, B épület II. emelet konferenciaterem)

A konferenciát megnyitja:
Dr. Gelencsér András a Pannon Egyetem rektora

Tudományos előadás:
Dr. Abonyi János egyetemi tanár:
Életminőségünk fenntartható fejlesztése – boldogságközpontú tudományos megközelítés

 

 

14:00-18:00 Junior Mérnökverseny Döntő I. rész 
(Pannon Egyetem, C épület)

 

14:00-15:50 Biotechnológia szekció (Pannon Egyetem, B épület II. emelet konferenciaterem)

 

Zsűri
Elnök: Dr. Nemestóthy Nándor egyetemi docens, Biomérnöki Membrántechnológiai és Energetikai Kutatóintézet
Tagok:  Bobek Janka PhD hallgató, Vegyészmérnöki és Folyamatmérnöki Intézet; Rózsenberszki Tamás PhD hallgató, Biomérnöki Membrántechnológiai és Energetikai Kutatóintézet

 

14:00-14:15
Őri Laura, Szalai Rita
Allelopátiás anyagok vizsgálata növényi biotesztek segítségével
12. évfolyam, Kossuth Lajos Gimnázium, Mosonmagyaróvár
Felkészítő tanár: Bacher József

14:15-14:30
Kömüves János
(Új) plazmidot fogtam?
11. évfolyam, Premontrei Szent Norbert Gimnázium, Egyházzenei Szakközépiskola és Diákotthon, Gödöllő
Felkészítő tanár: Veres Alexandra (NAIK-MBK, Dr. Fekete Sándor

14:30-14:45
Magyar Anna
Élesztőgomba szaporodásának vizsgálata saját készítésű konduktométerrel
11. évfolyam, Lánczos Kornél Gimnázium, Székesfehérvár

14:45-15:00
Zsenyei Roland
Káposztafélék peroxidáz aktivitásának összehasonlító vizsgálata
12. évfolyam, Bessenyei György Gimnázium és Kollégium, Kisvárda
Felkészítő tanár: Dr. Koncz Gábor, Dr. Jámbrik Katalin


15:00-15:10 Szünet

15:10-15:25
Mihály Gergő, Sághi Kevin
Kristálycukor hatása a denitrifikációs folyamatokra
11. évfolyam, Kossuth Lajos Gimnázium, Mosonmagyaróvár

15:25-15:40
Fódi Kamilla
Mikroalgák biotechnológiai alkalmazása a növényi szövettenyésztésben
12. évfolyam, Kossuth Lajos Gimnázium, Mosonmagyaróvár
Felkészítő tanár: Bacher József


15:40-15:50 Szünet


15:50-17:30 Környezetvédelem szekció (Pannon Egyetem, B épület II. emelet konferenciaterem)

 

Zsűri
Elnök: Dr. Domokos Endre egyetemi docens, Környezetmérnöki Intézet
Tagok: Táborosi Attila PhD hallgató, Környezetmérnöki Intézet; Kovács Zsófia tanársegéd, Környezetmérnöki Intézet

 

15:50-16:05
Frey Sára, Kőhidy Márton, Liebhardt Ágnes
A fokhagyma két arca
10., 9. és 11. évfolyam, Boronkay György Műszaki Szakközépiskola és Gimnázium, Vác
Felkészítő tanár: Dr. Tóth Eszter

16:05-16:20
Izsó Virág, Magasmarti Karina Lúcia, Nagy Viktória, Papirovnyik Vivien, Szonda Márton
Élelmiszereink minőségváltozása a tárolás során
11. évfolyam, Thuri György Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola, Várpalota
Felkészítő tanár: Vízl Mária

16:20-16:35
Imre Evelin
Gomba éghajlat változásának hatása az élővilágra
11. évfolyam, BVHSZC Semmelweis Ignác Szakképző Iskolája, Budapest
Felkészítő tanár: Meskóné Sütő Ágnes

16:35-16:50
Czikkely Márton, Iványi Gergely
Harc a PET palackok ellen
11. évfolyam, Városmajori Gimnázium, Budapest
Felkészítő tanár: dr. Jánossyné dr. Solt Anna

16:50-17:00 szünet

17:00-17:15
Filipcsuk Péter Gusztáv, Jónás Andrea Petra
Háztartási szürkevizek és csapadékvíz környezethatékony újrahasznosítása
10. és 13. évfolyam, Bessenyei György Gimnázium és Kollégium, Kisvárda
Felkészítő tanár: Dr. Koncz Gábor, Dr. Jámbrik Katalin

17:15-17:30
Czina Miklós István, Rigó Bence
Rézzel szennyezett talajon fitoremediációja
11. évfolyam, Kossuth Lajos Gimnázium, Mosonmagyaróvár


14:00 órától Szállás elfoglalása a kollégiumban (Központi Kollégium, Egyetem u. 12.)

18:15 órától Gyülekező a B épület aulájában, majd rövid séta a Gourmandia Étteremig.
(Veszprém Megyeház tér 2.)

18:30-19:45 Fogadás

20:00 Esti program

Medvegy Tibor, tanársegéd
Nitrogén újratöltve, avagy kísérletek nagyon hideg tájakon 2.
(Pannon Egyetem, B épület aula)



2016. április 16., szombat


8:30-12:00 Junior Mérnökverseny Döntő II. rész 
(Pannon Egyetem, B épület)

8:30-10:35 Természetvédelem szekció  (Pannon Egyetem, B épület II. emelet konferenciaterem)

 

Zsűri
Elnök: Szabó Beáta PhD hallgató, Környezettudományi Intézet
Tagok: Pálmai Tamás PhD hallgató, Környezettudományi Intézet; Sinkovics Csenge PhD hallgató, Környezettudományi Intézet

 

8:30-8:45
Rappay Bence Zsolt, Varga Péter
A felszíni vizek megőrzésének lehetőségei a Szedresi Ős-Sárvízen
10.  és 11. évfolyam, I. Béla Gimnázium, Szekszárd
Felkészítő tanár: Barocsai Zoltán

8:45-9:00
Antal Dóra, Dömötör Szamanta, Kalmár Márk
A Sarvaly patak vizének vizsgálata
10. évfolyam, Kisfaludy Sándor Gimnázium, Sümeg
Felkészítő tanár: Káliné Szabó Hajnalka

9:00-9:15
Csigi Gergely
A veresegyházi partifecske populáció vizsgálata
10. évfolyam, Premontrei Szent Norbert Gimnázium, Egyházzenei Szakközépiskola és Diákotthon, Gödöllő
Felkészítő tanár:Kerényi Zoltán

9:15-9:30
Téglás Vivien
Az arbuszkuláris mikorrhiza hatása a kukorica (Zea mays L.) tápanyagfelvételére
11. évfolyam, Kossuth Lajos Gimnázium, Mosonmagyaróvár


9:30-9:40 szünet

9:40-9:55
Csehó Levente, Cserepes Tamás, Ruzsa Bence, Tomolya Szabolcs
Biológiai egyensúlyon alapuló aquakultúrás rendszer modellezése
13. évfolyam, Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum Petrik Lajos Két Tanítási Nyelvű Vegyipari, Környezetvédelmi és Informatikai Szakközépiskolája, Budapest
Felkészítő tanár: Szalkay Csilla

9:55-10:10
Pajor Zsófia
Fán élő ízeltlábú közösségek összehasonlító vizsgálata
12. évfolyam, Budai Középiskola, Budapest

10:10-10:25
Valler Eszter
Hód a Bakonyban (?)
11. évfolyam, Lovassy László Gimnázium, Veszprém
Felkészítő tanár: Dr. Szalainé Tóth Tünde

10:25-10:35 Szünet

10:35-12:15 Műszaki szekció (Pannon Egyetem, B épület II. emelet konferenciaterem)

 

Zsűri
Elnök: Dr. Kurdi Róbert, egyetemi docens, Környezetmérnöki Intézet
Tagok: Speiser Ferenc  tanársegéd, Gépészmérnöki Intézet; Sebestyén Viktor PhD hallgató, Környezetmérnöki Intézet

 

10:35-10:50
Lőz Dávid
A napkollektorok modellezése
11. évfolyam, Bolyai János Gimnázium, Kecskemét
Felkészítő tanár: Sikó Dezső

10:50-11:05
Kovács Gábor, Vincze Máté
Ipari vizek ólommentesítése
11. évfolyam, Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum Petrik Lajos Két tanítási Nyelvű Vegyipari, Környezetvédelmi és Informatikai Szakközépiskolája, Budapest
Felkészítő tanár: Tóthné Zsohár Ildikó

11:05-11:20
Márta Boldizsár, Réthelyi Bálint
Mikroszámítógéppel támogatott tantermi mérőrendszer fejlesztése
11. évfolyam, Premontrei Szent Norbert Gimnázium, Egyházzenei Szakközépiskola és Diákotthon, Gödöllő
Felkészítő tanár: Dr. Seres István

11:20-11:35
Herdovics Anna, Rudnyánszky Miklós
Új típusú, kerékpárra szerelhető generátor tervezése
12. évfolyam, Premontrei Szent Norbert Gimnázium, Egyházzenei Szakközépiskola és Diákotthon, Gödöllő
Felkészítő tanár: Dr. Seres István

11:35-11:50
Molnár Áron
Ferrofluidum maggal ellátott differenciál transzformátoros dőlésszög- és gyorsulásérzékelő szenzor fejlesztése és tesztelése
11. évfolyam, Székesfehérvári SzC Szakképző Centrum Széchenyi István Műszaki Szakközépiskolája, Székesfehérvár
Felkészítő tanár: Medvegy Tibor (PEMK)

11:50-12:30 Szünet

12:30-13:15 Záró előadás

Dr. Németh Csaba egyetemi docens
Kísértetvadászat két km mélyen: hol és hogyan született a 2015-ös fizikai Nobel-díj?
(Pannon Egyetem, B épület aula)

13:30-14:00 Záró, értékelő plenáris ülés, díjak átadása
(Pannon Egyetem, B épület II. emelet konferenciaterem)

A díjakat átadja dr. Szalai István a Mérnöki Kar dékánja

 

 

 

(A programváltozás jogát a szervezők fenntartják!)

Dékáni vezetés

ns

Dr. Németh Sándor dékán
Dékáni Titkárság B101-102
tel.: 88/624-746
Vegyészmérnöki és Folyamatmérnöki Intézet, C134
telefon: 88/624-000, 6076
e-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ct

Dr. Horváth Krisztián oktatási és akkreditációs dékánhelyettes
Dékáni Titkárság B101-102
tel.: 88/624-743
Analitikai Kémia Intézeti Tanszék C419
telefon: 88/624-000,6092
e-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ns

Dr. Abonyi János tudományos és stratégiai dékánhelyettes
Dékáni Titkárság B101-102
tel.: 88/624-746
Vegyészmérnöki és Folyamatmérnöki Intézet, C239
telefon:88/624-000, 6078
e-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ns

Dr. Kurdi Róbert gazdasági dékánhelyettes
Dékáni Titkárság B101-102
tel.: 88/624-746
Környezetmérnöki Intézet, C407/1
telefon: 88/624-000, 6024, 4017
mobil: 30/410-6176
e-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

A kari vezetés munkatársai

Pados Alexandra

Pados Alexandra ügyintéző
Dékáni Titkárság B101-102
telefon: Telefon: 88/624-294
e-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ja

Fekete Rita ügyvivő szakértő
Dékáni Titkárság B101-102
telefon: Telefon: 88/624-743
e-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Gyurikáné Luteránus Éva

Gyurikáné Luteránus Éva ügyintéző
Dékáni Titkárság B101-102
telefon: Telefon: 88/624-746
e-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

MD IMG 5546

Major Dóra ügyvivő szakértő
Dékáni Titkárság B101-102
telefon: Telefon: 88/624-700
e-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.