Nők a tudományban Kiválósági Díj 2017

Nate logo vegleges 1 e1490103026970A Nők a Tudományban Egyesület a Magyar Tudományos Akadémia szakmai közreműködésével és az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottság védnökségével meghirdeti a Nők a Tudományban Kiválósági Díjat Agrártudományok, Információs technológia és Műszaki tudományok tématerületeken.

Az elismerést olyan fiatal kutatónők nyerhetik el, akik kiemelkedő teljesítményt mutatnak fel szakterületükön, és aktív részesei a hazai tudományos életnek; mindemellett készek részt vállalni a természettudományos és műszaki pályák népszerűsítéséből a fiatal lányok körében, így inspirálva környezetüket. A díjak odaítéléséről a Nők a Tudományban Egyesület és a Magyar Tudományos Akadémia által felállított tudományos szakmai bizottság dönt. A díj fővédnöke Prof. Hargittai Magdolna akadémikus.

Minden pályázónak lehetőséget biztosítanak egy ingyenes csoportos kommunikációs tréningen való részvételre.

Az ünnepélyes eredményhirdetésre és a szakmai munkásságot elismerő díj átadására 2018. március 8-án kerül sor. A díjazottak tárgyi jutalomban részesülnek.

Pályázati feltételek:

A díjra pályázhatnak olyan, PhD fokozattal rendelkező magyar állampolgárságú vagy magukat magyar nemzetiségűnek valló kutatónők, akik

kiemelkedő kutatási vagy technológiai tevékenységet végeznek az adott tématerületen,

aktív részesei a hazai K+F világnak,

tevékenységük elsősorban Magyarországon működő kutatóintézetekhez, egyetemekhez,    cégekhez köthető,

a pályázat beadásakor még nem töltik be a 40. életévüket.

A pályázónak pályázata során az alábbi adatokat szükséges megadnia, feltöltenie:

a jelölt személyes adatait,

a jelölt szakmai munkásságát bemutató dokumentumot (maximum 1 oldalon),

a pályázó szakmai önéletrajzát tartalmazó dokumentumot,

tématerülettel kapcsolatos publikációinak, eredményeinek, szabadalmainak és kitüntetéseinekfelsorolását tartalmazó dokumentumot,

két ajánlólevelet a tématerület elismert szakembereitől, két dokumentumban

A pályázás módja:

Pályázat benyújtása a nokatud.hu oldalon erre a célra létrehozott jelentkezési felület kitöltésével történik.

A pályázat benyújtásával a pályázó tudomásul veszi, hogy a díjat nyert pályázók nevét a pályázat kiírója nyilvánosságra hozza.

A pályázat beküldésének határideje: 2018. január 14. 24,00 óra

Címlap Hírek és események Pályázatok, ösztöndíjak Nők a tudományban Kiválósági Díj 2017