A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Vegyészmérnöki és Biomérnöki Karának Hallgatói Képviselete immár tizenegyedik alkalommal, továbbra is nemzetközi szinten rendezi meg a Grofcsik András Emlékversenyt Dr. Szarka András dékán úr támogatásával.
Grofcsik András Karunk egykori kiváló pedagógusa, egyetemi tanára és az MTA doktora volt, akinek emléke előtt tisztelegve hoztuk létre ezt a komplex mérnöki és természettudományi problémamegoldó versenyt, amely az utóbbi években is nagy népszerűségnek örvendett az ország legjobb mérnök hallgatóinak körében. Az elmúlt években kibővítettük a feladatok témaköreit természettudományos kérdéskörrel, így nemcsak mérnök hallgatóknak, hanem a természettudományi szakon tanuló diákoknak is lehetőséget nyújtunk, hogy megmutathassák tehetségüket az általuk választott szakmában.
